Wyszukiwarka

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowych ofertach wypełnij formularz.

Vv

Costa Blanca

Costa Blanca, czyli Białe Wybrzeże, znajduje się w przepięknym hiszpańskim regionie Alicante. Odnaleźć tu można całą okazałość świata śródziemnomorskiego- od gór (drugi region Hiszpanii, co do ilości posiadanych gór), poprzez doliny aż do morza i piaszczystych plaż. Jedną z największych atrakcji Costa Blanca są liczne plaże o długości 244 km.

Costa Blanca jest miejscem, gdzie żaden turysta nie może narzekać na nudę. Oferta jest bardzo różnorodna, począwszy na atrakcjach sportowych a skończywszy na wyjątkowych parkach rozrywki.

Mówiąc o rozrywkach Costa Blanca nie sposób nie wspomnieć o golfie. Jest tu około 13 pól golfowych najwyższej klasy. Prócz szerokiej ofert wynajmowanego sprzętu są miejsca dla początkujących oraz szkoły gry w golfa. Południowa część Costa Blanca to największe skupisko pól golfowych, z których najbardziej znane są: Villamartin w Orihuela, klub Las Ramblas oraz klub Real Campoamor.

costa1.jpg

Alicante (hiszp. Alicantekatal. Alacant) co oznaczało po arabsku "źródło światła" – historyczne miasto portowe w południowo-wschodniej Hiszpanii. Jest to jeden z najważniejszych portów hiszpańskich na Morzu Śródziemnym,.

Architekturę miasta stanowi połączenie pięknych uliczek starego rynku (Casco Antiguo) z dobrze utrzymaną infrastrukturą z lat siedemdziesiątych. Alicante leży u stóp skalistej góry, na której wznosi się starożytna twierdza Castillo de Santa Bárbara. Z grobli portowej rozciąga się widok na miasto i na wzgórze. Klimat zimą jest bardzo łagodny. Na klimat wpływa morska bryza i prądy znad Atlantyku.

Powierzchnia miasta to zaledwie 201,27 km2, a mimo to kilka dni to zbyt mało, by poznać je w całości. Nie brak tu ciekawych miejsc do zwiedzania, wspaniałych muzeów, pięknych parków oraz oczywiście tego co najbardziej przyciąga tłumy turystów, czyli kilometrów białych, piaszczystych plaż, doskonałych restauracji i szerokiej oferty rozrywkowej. Dodatkowo zachęcające są rewelacyjne warunki pogodowe - właściwie zawsze świeci tu słońce, nie ma więc obawy by pobyt i wakacje w Alicante były nieudane.

W Alicante znajduje się także jedno z najważniejszych w Hiszpanii lotnisk. Zapewnia ono doskonałe połączenia lotnicze do innych miejsc w kraju oraz do wielu miast w Europie i na świecie. Dzięki temu turyści i przyjezdni mogą w łatwy, szybki i komfortowy sposób dotrzeć do tego fantastycznego miasta na swój wymarzony urlop.

costa2.jpg

Benidorm miasto położone 45 km na północny wschód od miasta Alicante, w prowincji Alicante. W mieście zameldowanych jest 67.492 mieszkańców (stan z 2005). Z uwagi na duży ruch turystyczny rzeczywistą liczbę mieszkańców szacuje się na przynajmniej 100 tys. Jeszcze w 1960 roku Benidorm był małą wsią rybacką. Dzisiaj to miejscowość turystyczna z wieloma wieżowcami i hotelami, popularne miejsce spędzenia wakacji. Benidorm zajmuje obecnie pierwsze miejsce na świecie pod względem ilości drapaczy chmur w przeliczeniu na mieszkańca. Z ponad 345 wysokościowcami liczącymi ponad 12 pięter, należy do najgęściej zabudowanych miast świata. W mieście znajdują się trzy liczące łącznie 5 km długości plażePlaya de PonientePlaya de Levante i Playa de Mal Pas. Jednak za największą atrakcję miasta uważa się trzy parki rozrywki: Terra Mítica, Aqualandia i Mundomar.

Miasto w nocy przypomina Las Vegas z tysiącami neonów i kasyn.

2 mile morskie od portu znajduje się wyspa Benidorm, która z uwagi na zróżnicowane dno przy brzegach i interesujące gatunki ryb, uczęszczana jest przez płetwonurków.

costa3.jpg

Calpe jest małą miejscowością usytuowaną w pobliżu Benidormu w prowincji Alicante. Zamieszkałe jest przez ok. 30 tyś. ludzi. Miasto swoją doskonałą lokalizacja, przecudnymi malowniczymi widokami oraz wtapiającymi się w morski klimat wąskimi uliczkami ozdobionymi białymi frontami domów przyciąga rzesze turystów. Calpe urzeka fantastycznym widokiem na całe miasto, domy  i okolice z wierzchołka góry Peñon de Ifach (332m).

Trasa na to wzniesienie prowadzi przez rezerwat ptactwa śródziemnomorskiego, głównie mew i kormoranów, w którym można zobaczyć tysiące ptaków, ich gniazd i piskląt. Bogata jest tu też fauna i flora, a w powietrzu unosi się zapach rozmarynu i lawendy. Wśród godnych polecenia plaż znajdziemy plaże Arenal Bol i Levante.

costa4.jpg

Alteamiasto znajduje się u stóp historycznej wioski zbudowanej na wzgórzu górującym nad wybrzeżem. Altea posiada piękny port oraz  nadmorską promenadę i starówkę pełną hiszpańskich budynków i kościołów

Przy stromych uliczkach pośród białych domów wznosi się kościół z błękitną kopułą, a wszędzie pełno jest kwiatów. Miasto to jest często nazywane rajem na ziemi

Wybrzeże rozciąga się tu na odległość 5 km, główną plażą jest Playa de la Roda, piaszczysto- żwirowa, gdzie roztaczają się widoki na charakterystyczne skały i górę Sierra Helada, (wzniesienie oddzielające Alteę od Benidormu).

Od 15 sierpnia w Altei odbywają się liczne fiesty oraz festiwale, które są główną atrakcja tego bajecznie pięknego miasta.

Dla miłośników kultury i sztuki Altea przygotowała niepowtarzalne zabytki. Wszystkich turystów zachęcamy do odwiedzenia kościóła Iglesia Virgen del Consuelo, dzielnicy rybackiej Barrio de pescadores jak również słynnego na całym świecie starego miasta Altea.

costa5.jpg

El Campello - miasto położone jest 14 km od Alicante i jak każde miasteczko położone na Costa Blanca przyciąga chcących zobaczyć piękne widoki oraz zaznać spokoju i odpocząć. Miasto to oferuje nam aż 23 km linii brzegowej, więc zarówno pasjonaci nurkowania, sportów windsurfingowych jak i żeglarstwa odnajdą coś dla siebie. W Campello znajduje się klub żeglarski. Jest tu pełno kontrastów, zaczynając do pięknych plaż z krystalicznie czystymi wodami, uroczymi zatoczkami poprzez wspaniałymi jaskiniami przyciągającymi miłośników speleologii. Odnajdziemy tu piękne plaże Muchavista, pokryta klifami I skałkami, oraz piaszczyste Coveta Fuma or La Venta La Nuza.. Znajdują się tu też wspaniałe trasy turystyczne jak i rowerowe. Dużą atrakcją jest tu targ rybny odbywający się popołudniami w dni robocze. Campello jak większość miasteczek położonych na Costa Blanca posiada wiele tradycji związanych z świętami w szczególności miejscowymi.

costa6.jpg

Orihuela to miasto położone na terenie Costa Blanca, odległe od Alicante o 59 km. Miejscowość przesycona historycznymi zaszłościami – może tu odnaleźć wpływy baroku, renesansu i gotyku. O bogatym spadku historycznym świadczy chociażby system irygacyjny na rzece Segura, którego początki sięgają obecności arabskiej na tym obszarze. Technologia ta pozwoliła na rozwój hodowli drzewek pomarańczowych i cytrynowych, a także warzyw.

Wybrzeże Orihuela Costa ciągnie się 16 km wzdłuż linii brzegowej Hiszpanii i charakteryzuje się mnogością pięknych plaż, m.in. Punta Prima, La Zenia oraz Cabo Roig. Plaże te posiadają Niebieską Flagę, która oznacza spełnienie europejskich norm w zakresie ochrony środowiska. Wybrzeże jest w pełni zurbanizowane, zapewnia turystom szereg rozrywek i usług, większość z plaż jest tez dostosowana dla osób niepełnosprawnych.

costa7.jpg

Torrevieja leży około 30 kilometrów na południe od miasta Alicante.

Torrevieja była wsią rybacką położoną nad morzem i dwiema dużymi kopalniami soli, dzięki którym zyskała zdrowy mikroklimat. Pierwotnie była to mała rybacka wioska, uzależniona od „białego złota”, którym była wydobywana tu sól. Morze i sól przez wiele lat stanowiły o bycie tutejszej ludności. Obecnie słone jeziora, które były źródłem białego złota stanowią parki narodowe i zachwycają różnorodnością zamieszkującego je ptactwa.

Aż do dziś sól jest towarem eksportowym numer jeden, a Torrevieja jest jednym z czołowych producentów soli w Europie.

Miejscowość Torrevieja Światowa Organizacja Zdrowia WHO ogłosiła jako jedno z najzdrowszych miejsc w Europie. 
Wszystkie plaże w okolicy zostały odznaczone przez Unie Europejską ”Niebieską Flagą” za wyjątkową czystość wody i samej plaży. 
Torrevieja charakteryzuje się szczególnym mikroklimatem związanym z bliskością dwóch słonych lagun w głębi lądu.

costa8.jpg

Guardamar del Segura – Guardamar leży 29 kilometrów na południe od lotniska Alicante Ma tu ujście rzeka Segura do Morza Śródziemnego.

Guardamar posiada 12km naturalnego wybrzeża z pięknymi, szerokimi i piaszczystymi plażami, które rozciągają się gdzie tylko wzrok sięga i są tak duże, że nawet w szczycie sezonu czasem wyglądają na opustoszałe. Dodatkowo plaże otoczone są wydmami i lasami sosnowymi (2500 akrów sosen posadzonych na wydmach). Połączenie delikatnego białego piasku i zapachu drzew sosnowych gwarantuje nam niezapomniane przeżycie. Te naturalne wydmy na tym obszarze są tworzone przez rzekę Segura, oraz morze. W pobliżu miasta znajdują się laguny solne, eksploatowane przez człowieka od wieków. Błoto i słona woda występujące w lagunach w Torrevieja i San Pedro del Pinatar to prawdziwe bomby zdrowotne, o potwierdzonych naukowo właściwościach odmładzających. Na obszarze słonych jezior, jest kilka parków narodowych gdzie można obserwować lokalną florę i faunę. Piękne plaże, wspaniały klimat o każdej porze roku, a do tego świetna kuchnia śródziemnomorska.

costa9.jpg

Designed by Possible